Przejdź do strony głównej

Biuletyn Informacji Publicznej

Powiatu Nowotomyskiego
  • Logo Biuletynu Informacji Publicznej
  • Godło Rzeczpospolitej Polskiej
ˆ

Rejestr zmian

Szczegóły informacji

Uchwała Nr V/38/2007 Rady Powiatu Nowotomyskiego w sprawie nadania tytułu "Zasłużony dla Powiatu Nowotomyskiego".

Niniejszy dokument jest wersją archiwalną.
Informacja ogłoszona dnia 2007-04-04 14:31:17 przez Użytkownik wprowadzający dane archiwalne, informacja należąca do archiwum

Akapit nr - brak tytułu

Na podstawie § 3 Uchwały Nr XXVIII/176/2006 Rady Powiatu Nowotomyskiego z dnia 24 kwietnia 2006 roku w sprawie ustanowienia tytułu „Zasłużony dla Powiatu Nowotomyskiego”, Rada Powiatu Nowotomyskiego uchwala, co następuje:


§ 1. Rada Powiatu Nowotomyskiego przyznaje tytuł „Zasłużony dla Powiatu Nowotomyskiego”:

1. Marii Fornalik,
2. Józefie Stanisławie Gwóźdź.

§ 2. Wykonanie uchwały powierza się Zarządowi Powiatu Nowotomyskiego.

§ 3. Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.
 
                                                                       Przewodniczący Rady
                                                                  /-/ mgr Zbigniew Markowski

Uzasadnienie do Uchwały Nr V/38 /2007 Rady Powiatu Nowotomyskiego z dnia 28 marca 2007 roku w sprawie nadania tytułu „Zasłużony dla Powiatu Nowotomyskiego”.

Mając na celu odpowiednie uhonorowanie i wyróżnienie obywateli za zasługi położone na rzecz Powiatu Nowotomyskiego Rada Powiatu Nowotomyskiego nadaje tytuł „Zasłużony dla Powiatu Nowotomyskiego”, uzasadniając jednocześnie swój wybór:

1. Pani Maria Fornalik przez całe swe dorosłe życie zajmowała się wychowaniem dzieci i młodzieży. Od 1965 roku rozpoczęła pracę na stanowisku kierownika Przedszkola w Wąsowie przy PPGR, którego w następnych latach była dyrektorem. Po przejęciu przedszkoli zakładowych przez Gminę od roku 1991 pełniła funkcję Dyrektora Przedszkola w Wąsowie do czasu przejścia na emeryturę w 1992 r. Będąc na emeryturze podjęła pracę w Zespole Szkoła Podstawowa-Przedszkole w Wąsowie jako nauczyciel. Przez wiele lat pracując z dziećmi jako katechetka ściśle współpracuje z rodzicami i miejscowym proboszczem. Przez cały okres pracy zawodowej uczestniczy w różnych formach podnoszenia kwalifikacji zawodowej. W/w jest osobą niezwykle skromną, wielce zaangażowaną w rozwój placówek przedszkolnych w trosce o rozwój dzieci wiejskich. Konsekwentnie realizowała program nauczania i stosowała nowoczesne metody w pracy dydaktyczno-wychowawczej uzyskując bardzo dobre wyniki nauczania.

2. Pani Józefa Stanisława Gwóźdź pracę w zawodzie nauczycielskim rozpoczęła w 1952 roku w Szkole Podstawowej w Chrośnicy. Na terenie Gminy Kuślin podjęła pracę w 1955 roku w Szkole Podstawowej w Głuponiach, gdzie od 1956 roku została kierownikiem tej szkoły. Przez cały czas pracy dokształcała się uzyskując dyplom Wyższego Studium Zawodowego i kwalifikacje pedagogiczne do nauczania filologii polskiej. Pracę dydaktyczno-wychowawczą zawsze prowadziła we współpracy z rodzicami oraz nauczycielami. Czynnie współpracowała ze środowiskiem nauczycielskim pełniąc wiele funkcji oraz ze środowiskiem lokalnym, gdzie udzielała się również w pracy Koła Gospodyń Wiejskich. Za wzorową pracę nauczycielską i społeczną została wielokrotnie odznaczona i wyróżniona m.in. Złotym Krzyżem Zasługi i Medalem Komisji Edukacji Narodowej. Pani Józefa Gwóźdź wychowała wiele pokoleń, które do dnia dzisiejszego darzą ją szacunkiem i utrzymują z nią kontakt. Z zawodem, z uwagi na pogarszający się stan zdrowia rozstała się 21 lipca 1992 roku. Do dnia dzisiejszego pracuje w Kole Gospodyń Wiejskich w Głuponiach oraz w Kole Emerytów. Zawsze chętnie służy każdemu radą i pomocą.


                                                                       Przewodniczący Rady
                                                                  /-/ mgr Zbigniew Markowski

 

Akapit nr - brak tytułu

Uchwała Nr V/38/2007 Rady Powiatu Nowotomyskiego w sprawie nadania tytułu "Zasłużony dla Powiatu Nowotomyskiego".