ˆ
Zmiana wielkości treści
Zmiana kontrastu serwisu
WyłączWłącz skróty klawiatury
Zmień interlinię
Przejdź do strony głównej

Biuletyn Informacji Publicznej

Powiatu Nowotomyskiego
  • Logo Biuletynu Informacji Publicznej
  • Godło Rzeczpospolitej Polskiej
ˆ

Ekran szczegółów informacji - sprawa

Pobierz dane XMLSprawa: Uzyskanie decyzji o pozwoleniu na budowę (RI-15)Drukuj informacjęSprawa: Uzyskanie decyzji o pozwoleniu na budowę (RI-15)

Szczegóły informacji

Uzyskanie decyzji o pozwoleniu na budowę (RI-15)

Niniejszy dokument jest wersją archiwalną.

Wydział: Budowy, rozbiórki

Ogłoszono dnia: 2010-02-01 13:55:03

Termin załatwienia

Decyzje wydawane są w terminie miesiąca od dnia złożenia kompletnego wniosku. W sprawach szczególnie skomplikowanych termin rozpatrzenia sprawy wynosi 2 miesiące. Do ww. terminów nie wlicza się terminów przewidzianych w przepisach prawa dla dokonania określonych czynności, okresów zawieszenia postępowania oraz okresów opóźnień spowodowanych z winy strony albo z przyczyn niezależnych od organu.

Wymagane Dokumenty

WYMAGANE DOKUMENTY
  • Wniosek na drukach określonych przepisem prawa podpisany przez Inwestora /ów/ lub osobę upoważnioną przez Inwestora (wzór własny do pobrania ze strony internetowej lub w urzędzie). Upoważnienie przedkłada się na piśmie w oryginale wraz z dokumentem potwierdzającym uiszczenie opłaty skarbowej w wysokości 17 złotych.
Załączniki:
- ostateczna decyzja o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu,

-  ostateczna decyzja o lokalizacji drogi publicznej,

- oświadczenie, pod rygorem odpowiedzialności karnej, o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane,

-  4 egzemplarze projektu budowlanego wraz z opiniami, uzgodnieniami, pozwoleniami i innymi dokumentami wymaganymi przepisami szczególnymi oraz zaświadczeniem, o którym mowa w art. 12 ust. 7 ustawy Prawo budowlane,

- decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach, zgodnie z art. 72 ust. 1 pkt 1ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz.U.2008.199.1227 ze zm.),

- decyzja zezwalającą na wyłączenie gruntów z produkcji rolnej lub leśnej, zgodnie z art. 11 ust. 1-4 ustawy z dnia 03.02.1995 r. o ochronie gruntów rolnych i leśnych (Dz.U.2004.121.1266 ze zm.),

- w przypadku obiektów budowlanych, do których ciepło będzie dostarczane z indywidualnego źródła ciepła niebędącego odnawialnym źródłem energii, źródłem ciepła użytkowego w kogeneracji lub źródłem ciepła odpadowego z instalacji przemysłowych, dla których to obiektów przewidywana szczytowa moc cieplna instalacji i urządzeń do ogrzewania tych obiektów wynosi nie mniej niż 50 kW i zlokalizowanych na terenie, na którym istnieją techniczne warunki dostarczania ciepła z sieci ciepłowniczej, w której nie mniej niż 75% ciepła w skali roku kalendarzowego stanowi ciepło wytwarzane w odnawialnych źródłach energii, ciepło użytkowe w kogeneracji lub ciepło odpadowe z instalacji przemysłowych, a ceny ciepła stosowane przez przedsiębiorstwo energetyczne zajmujące się wytwarzaniem ciepła i dostarczające ciepło do tej sieci ciepłowniczej, są niższe od obowiązującej średniej ceny sprzedaży ciepła, o której mowa w art. 23 ust. 2 pkt 18 lit. c ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne, dla źródła ciepła zużywającego tego samego rodzaju paliwo:

1) odmowę wydania warunków przyłączenia do sieci przez przedsiębiorstwo energetyczne zajmujące się przesyłem lub dystrybucją ciepła albo

2) audyt, o którym mowa w art. 28 ust. 3 ustawy z dnia 15 kwietnia z 2011 r. o efektywności energetycznej (Dz.U.2011.94.551 ze zm.), wskazujący, że dostarczanie ciepła do tego obiektu z sieci ciepłowniczej zapewnia niższą efektywność energetyczną, aniżeli z innego indywidualnego źródła ciepła, które może być wykorzystane do dostarczania ciepła do tego obiektu.

- oryginał dokumentu potwierdzającego uiszczenie opłaty skarbowej.

MIEJSCE ZAŁATWIENIA SPRAWY
Starostwo Powiatowe w Nowym Tomyślu, ul. Poznańska 33, 64-300 Nowy Tomyśl
Wydział Budownictwa i Inwestycji
Złożenie dokumentów: parter, pokój 4-5- Kancelaria Starostwa, II piętro - pokój 76, 77, 79, 84.
Wszelkie informacje w sprawach związanych z wnioskiem o pozwolenie na budowę można uzyskać pod nr telefonu 061 44 26745, 061 4426767, 061 4426768, 061 4426743, 061 4426744.
Odbiór dokumentów: II piętro pokój 76, 77, 79, 84. Decyzję wraz z załącznikami Inwestor odbiera osobiście lub za pośrednictwem osoby przez niego upoważnionej. Wszelkie informacje w sprawach związanych z odbiorem dokumentacji można uzyskać pod nr 061 4426767, 061 4426768.

TERMIN ZAŁATWIENIA SPRAWY
W terminie 1 miesiąca od dnia złożenia wniosku, a sprawy szczególnie skomplikowane w terminie do 2 miesięcy.
Sprawy proste są załatwianie w terminie krótszym.
Do terminu rozpatrzenia wniosku nie wlicza się terminów przewidzianych przepisami prawa do dokonania określonych czynności, okresów zawieszania postępowania oraz okresów opóźnień spowodowanych z winy Inwestora, albo z przyczyn niezależnych od organu.
SPOSÓB ZAŁATWIENIA SPRAWY
W postępowaniu administracyjnym sprawdza się kompletność wniosku - w przypadku braków wzywa się Wnioskodawcę do uzupełnienia wniosku w terminie 7 dni od dnia otrzymania wezwania. W sytuacji nie uzupełnienia wniosku we wskazanym terminie terminu sprawa pozostaje bez rozpatrzenia.
W trakcie postępowania informacji udziela inspektor prowadzący postępowanie.
Postępowanie administracyjne kończy wydanie decyzji.

OPŁATY

Opłacie skarbowej podlega dokonanie czynności urzędowej na wniosek o wydanie decyzji o pozwoleniu na budowę, z wyłączeniem spraw budownictwa mieszkaniowego.

Opłata skarbowa od decyzji o pozwoleniu na budowę jest zróżnicowana w zależności od rodzaju inwestycji - szczegółowy wykaz opłat zawiera załącznik do ustawy o opłacie skarbowej.

Oplata skarbowa za pełnomocnictwo wynosi 17 zl (od każdego stosunku pełnomocnictwa).

Opłatę skarbową uiszcza się z chwilą powstania obowiązku jej zapłaty (w momencie składania wniosku o dokonanie czynności urzędowej ), a dokonuje się w formie gotówkowej lub bezgotówkowej

Zapłaty opłaty skarbowej należy dokonać w kasie Urzędu Miejskiego w Nowym Tomyślu lub na konto tego Urzędu w PKO Oddział Nowy Tomyśl Nr 44102041440000690200782953 a oryginał dowodu wpłaty przedłożyć w tut Wydziale


TRYB ODWOŁAWCZY
Od decyzji przysługuje stronom postępowania odwołanie do Wojewody Wielkopolskiego, w terminie 14 dni od dnia jej doręczenia. Odwołanie należy złożyć za pośrednictwem Starosty Nowotomyskiego ul. Poznańska 33, 64-300 Nowy Tomyśl

DODATKOWE INFORMACJE
Rozpoczęcie robót rozbiórkowych może nastąpić, kiedy decyzja stanie się ostateczna. Powyższą informację można uzyskać w tutejszym Wydziale Budownictwa, Inwestycji .
Wydanie dziennika rozbiórki - Inwestor występuje z odrębnym wnioskiem do Wydziału Budownictwa, Inwestycji . Dziennik wydaje się terminie 3 dni, jeżeli decyzja o pozwoleniu na rozbiórkę stała się ostateczna.

PODSTAWA PRAWNA
  • Ustawa z dnia 7 lipca 1994 r – prawo budowlane (tekst jednolity Dz.U. z 2010r. Nr 243, poz. 1623 z późniejszymi zmianami).
  • Kodeks postępowania administracyjnego (Dz.U. z 2013r.  poz. 267 ).

DATA OSTATNIEGO PRZEGLĄDU/ AKTUALIZACJI
2013-09-17

Załączniki

« powrót do poprzedniej strony